CONSTANŢA: Un bărbat care s-a aruncat în mare, a fost scos din apă de un salvamar ce se afla în trecere pe plajă

Publicat de Doina Sirbu, 19 ianuarie 2024, 16:42
Bărbatul, în vârstă de 38 de ani, s-a aruncat în mare, în zona plajei Reyna, iar ISU Dobrogea a fost solicitat să intervină, prin apel la 112.
“În această după-amiază am fost solicitați să intervenim prin apel unic la 112 la o persoană care s-a aruncat în apă în zona plajei Reyna. La fața locului ne-am deplasat cu o ambarcațiune, o autospecială de stingere și un echipaj de Terapie Intensivă mobilă. Colegii ajunși la fața locului au găsit un bărbat în vârstă de 38 de ani, care fusese scos din apă de un salvamar, aflat în trecere pe plajă”, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Dobrogea, Anamaria Stoica
Bărbatul a fost preluat de un echipaj SMURD C și a fost transportat la Spitalul Județean Constanța. Acesta era conștient, cooperant şi ușor hipotermic.
Redactor online: Doina Sîrbu / Foto: Vlad Bogdan Făluţă