UPDATE: Educatoarele de la Micul Regat, CONDAMNATE la închisoare cu suspendare
Publicat de Adrian Băncilă,
20 octombrie 2017, 16:06 / actualizat: 14 ianuarie 2018, 7:29
Magistrații Judecătoriei Constanța au dat astăzi verdictul în cazul educatoarelor de la grădinița Micul regat. Acestea au fost trimise în judecată pentru purtare abuzivă față de copii.
Potrivit unor surse, pedepsele primite au fost între un an și un an și jumătate cu suspendare, iar directoarea a fost achitată.
Decizia nu este definitivă şi poate fi atacată la Curtea de Apel Constanţa. Vor trebui să achite părţilor civile suma de 6.500 de lei daune materiale şi 7.500 de euro daune morale.
Mașina implicată în accidentul de pe A2, în zona orașului Cernavodă, era condusă de un șofer de 70 de ani. Bărbatul ar fi pierdut controlul direcției de mers
Astăzi, în jurul orei 14.00, polițiști din cadrul Serviciului Siguranță Rutieră au fost sesizați cu privire la producerea unui accident...
CONSTANȚA – Verdict în dosarul „Grădinița Groazei“, așteptat la începutul lunii viitoare
Publicat de Cristina Sîmbeteanu,
21 septembrie 2017, 12:25 / actualizat: 21 septembrie 2017, 15:58
Procesul educatoarelor de la Grădinița „Micul Regat“, din Constanța, acuzate că i-au lovit pe copii, se apropie de final.
La termenul de astăzi a fost audiată educatoarea Irina Petrea, iar la finalul ședinței instanța a anunțat că se va pronunța abia pe data de 6 octombrie.
UPDATE
Educatoarea Irina Petrea este cea care apare într-una dintre filmări cum îi abuzează pe copii. Aceasta a declarat că a intervenit să despartă doi copii care se băteau, fără intenţia de a le face rău.
Avocaţii educatoarelor au pledat în instanţă pentru achitarea acestora, iar apărătorii minorilor au cerut închisoare cu executare.
„Rămâne la latitudinea judecătorului să stabilească soluția. Noi considerăm că sunt probe suficiente pentru o soluție de condamnare a inculpatelor – a tuturor inculpatelor. S-au administrat o serie întreagă de probe, de la martori, la expertiză extrajudiciară, înregistrările video și audio, toate duc la concluzia din punctual acesta de vedere că acestea sunt vinovate. Eu personal am cerut executare. Parchetul a cerut condamnarea acestora cu o pedeapsă cu suspendare a executării, din punctul meu de vedere nu pot fi educate altfel decât printr-o astfel de pedeapsă”, a declarat avocatul Ştefan Roman.
Părinţii aflaţi în sala de judecată, constituiţi în parte civilă, au cerut pedepsirea vinovatelor, pentru a stopa aceste fapte de violenţă pe viitor.
„Într-un proces de trei ani de zile, nu au conștientizat cât rău au făcut copiilor, ce greu le-a fost și că acest comportament greșit al lor ar lăsa repercursiuni grave asupra comportamentului copilului meu, asupra vieții lui, a viitorului lui în general. Și este foarte greu! Este omenesc să greșești, dar să nu recunoști că ai greșit sau să nu conștientizezi că ai greșit – ce inseamnă? – că vei repeta această greșeală la nesfârșit. De astăzi chiar. Pot merge mai departe să bată copii și să considere că sunt gesturi de iubire”, a precizat una dintre mame.
Instanţa a rămas în pronunţare, iar judecătoarea Mara Iacob va da sentinţa pe 6 octombrie 2017, la trei ani de la producerea faptelor.
Mașina implicată în accidentul de pe A2, în zona orașului Cernavodă, era condusă de un șofer de 70 de ani. Bărbatul ar fi pierdut controlul direcției de mers
Astăzi, în jurul orei 14.00, polițiști din cadrul Serviciului Siguranță Rutieră au fost sesizați cu privire la producerea unui accident...
Procesul de în care se judecă situația revoltătoare de la grădinița „Micul Regat“ din Constanța, unde s-a descoperit că micuții ar fi fost maltratați de educatoare, pare deja fără sfârșit.
La termenul de astăzi s-a cerut o nouă expertizare psihologică a copiilor despre care s-a spus că au fost traumatizați de cele care îi aveau în grijă la grădiniță.
„În măsura în care formula de lucru este una neinvazivă, care să nu deschidă niște răni, nu ne deranjează. După ce copiii au fost tratați timp de un an de zile, persoanele care fac evaluare să țină cont de asta“, cer părinții.
Analizele psihologice ar urma să fie făcute de specialiștii DGASPC Constanța.
„Nu știam dacă mai este pertinentă evaluarea. Doi dintre experții care au făcut evaluări și tratament copiilor au fost deja audiați. Vrem să știm ce metode vor folosi psihologii“, afirmă avocatul părinților.
Instanța care judecă acest dosar consideră oportună trimiterea copiilor la DGASPC, unde să fie consultați de psihologi.
Până când aceste lucruri se vor concretiza, judecătorul a amânat încă o dată cauza cu încă o lună, până pe 7 aprilie.
De asemenea, instanța a admis materialul video ca probă în acest dosar, însă rezultatul nu a fost admis.
Mașina implicată în accidentul de pe A2, în zona orașului Cernavodă, era condusă de un șofer de 70 de ani. Bărbatul ar fi pierdut controlul direcției de mers
Astăzi, în jurul orei 14.00, polițiști din cadrul Serviciului Siguranță Rutieră au fost sesizați cu privire la producerea unui accident...
Ecourile scandalului provocat de agresarea unor copii la grădiniţa „Micul Regat“ din Constanţa sunt departe de a se fi stins.
Există, însă, o categorie şi mai vulnerabilă: cea a copiilor de creşă.
Specialiştii spun că decizia de a da copilul la creşă trebuie cumpănită bine, chiar dacă mulţi părinţi sunt nevoiţi să apeleze la această variantă.
Aproape 400 de copii din Constanţa sunt îngrijiţi în cele cinci creşe de stat. Unii se adaptează mai uşor, alţii mai greu, spune directorul Serviciului de Administare a Creşelor din Constanţa, Georgiana Zainea: „Sunt copii care se adaptează foarte repede, în decurs de cel mult o lună, sunt însă și copii la care timpul necesar este mai mare, undeva la două luni, însă sunt rare cazurile în care copiii nu se adaptează și renunță“.
Care sunt semnele care arată că celor mici nu le merge bine ne spune medicul pediatru Raluca Simona Bodea: „Atenția vizavi de tulburările de comportament ale copilului după ce frecventează colectivitatea o anume perioadă de timp, apariția unor tulburări psihosomatice precum insomnii sau lipsa poftei de mâncare“.
Înscrierile la creşele de stat se fac, de obicei, în luna mai, dar cum locurile sunt puţine, alergătura părinţilor începe mult mai devreme.
Mașina implicată în accidentul de pe A2, în zona orașului Cernavodă, era condusă de un șofer de 70 de ani. Bărbatul ar fi pierdut controlul direcției de mers
Astăzi, în jurul orei 14.00, polițiști din cadrul Serviciului Siguranță Rutieră au fost sesizați cu privire la producerea unui accident...
Un nou termen de judecată, cel de-al 34-lea, a avut loc, joi, în dosarul Grădiniţei Micul Regat.
La termenul de astăzi de la Judecătoria Constanţa, în cauza în care mai mulţi copii ar fi fost loviţi de educatorii centrului, trebuiau prezentate concluziile expertizei audio-video efectuate la Institutul Naţional de Expertize Criminalistice. Însă expertiza nu a fost efectuată, părțile nu s-au prezentat la proces, astfel că magistrații au fixat un nou termen pentru data de 9 martie.
Dosarul a fost repartizat judecătorului Mara Iacob, după ce magistratul Alexandru Bogdan Arhip a fost recuzat de avocaţii părinţilor, întrucât a dispus la mai multe termene aducerea cu jandarmii în instanţă a copiilor pentru a fi audiaţi.
De altfel, modul în care a instrumentat acest dosar l-au adus pe judecătorul Arhip în atenţia Consiliului Superior al Magistraturii.
În dosarul „Micul Regat“ au fost trimişi în judecată directorul şi directorul educativ al Centrului, dar şi educatoare şi îngrijitoare, toţi suspectaţi de purtare abuzivă.
Mașina implicată în accidentul de pe A2, în zona orașului Cernavodă, era condusă de un șofer de 70 de ani. Bărbatul ar fi pierdut controlul direcției de mers
Astăzi, în jurul orei 14.00, polițiști din cadrul Serviciului Siguranță Rutieră au fost sesizați cu privire la producerea unui accident...
Judecătoria CONSTANȚA: 9 februarie, următorul termen în dosarul GRĂDINIȚA GROAZEI
Publicat de ,
26 ianuarie 2017, 10:56
La Judecătoria Constanţa a avut loc, joi, un nou termen în dosarul Micul Regat, în care mai multe educatoare sunt acuzate că i-au lovit pe copii. Ar fi trebuit finalizată şi discutată expertiza materialului video in extenso, pusă la dispoziţia instanţei judecătoreşti de către avocaţii apărării. Numai că judecătorii au decis că mai trebuie lămurite aspecte despre dispozitivele cu care au fost făcute filmările și au stabilit un nou termen în dosar pentru data de 9 februarie.
La termenul precedent, din 8 decembrie, educatoarelor acuzate au spus că înregistrările video, prezentate ca probe, par a fi prelucrate şi au cerut ca acestea să fie expertizate de specialişti. Toate părţile au căzut de acord ca DVD-ul să fie trimis la expertiză.
Mașina implicată în accidentul de pe A2, în zona orașului Cernavodă, era condusă de un șofer de 70 de ani. Bărbatul ar fi pierdut controlul direcției de mers
Astăzi, în jurul orei 14.00, polițiști din cadrul Serviciului Siguranță Rutieră au fost sesizați cu privire la producerea unui accident...
La Judecătoria Constanţa se derulează, joi, un nou termen în dosarul Micul Regat, în care mai multe educatoare sunt acuzate că i-au lovit pe copii. Va fi finalizată şi discutată expertiza materialului video in extenso, pusă la dispoziţia instanţei judecătoreşti de către avocaţii apărării.
La termenul precedent, din 8 decembrie, educatoarelor acuzate au spus că înregistrările video, prezentate ca probe, par a fi prelucrate şi au cerut ca acestea să fie expertizate de specialişti. Toate părţile au căzut de acord ca DVD-ul să fie trimis la expertiză.
De acest dosar se ocupă acum, judecătoarea Mara Isabella Iacob. Judecătorul Bogdan Arhip a fost recuzat la finele anului trecut, după mai multe solicitări din partea avocaţilor părinţilor, nemulţumiţi de faptul că magistratul insista ca cei mici să fie audiaţi în sala de judecată.
Mașina implicată în accidentul de pe A2, în zona orașului Cernavodă, era condusă de un șofer de 70 de ani. Bărbatul ar fi pierdut controlul direcției de mers
Astăzi, în jurul orei 14.00, polițiști din cadrul Serviciului Siguranță Rutieră au fost sesizați cu privire la producerea unui accident...
Joi, 8 decembrie, se judecă un nou termen în dosarul „Micul Regat”, în care mai multe educatoare sunt acuzate că i-au lovit pe copii.
Este primul termen cu noul magistrat, desemnat să se ocupe de caz – Mara Isabella Iacob.
Judecătorul Bogdan Arhip a fost recuzat după mai multe solicitări din partea avocaţilor părinţilor, nemulţumiţi de faptul că magistratul insista ca cei mici să fie audiaţi în sala de judecată.
La termenul de joi, jandarmilor nu li s-a mai cerut să îi aducă pe copii, cu mandat la instanţă.
La această oră (11.00), este în desfăşurare procesul, iar avocaţii educatoarelor acuzate spun că înregistrările video, prezentate ca probe, par a fi prelucrate şi cer ca acestea să fie expertizate de specialişti.
Toate părţile au căzut de acord ca DVD-ul să fie trimis la Institutul de Expertiză Criminalistică.
Următorul termen de judecată va avea loc pe 26 ianuarie la ora 11.00.
Mașina implicată în accidentul de pe A2, în zona orașului Cernavodă, era condusă de un șofer de 70 de ani. Bărbatul ar fi pierdut controlul direcției de mers
Astăzi, în jurul orei 14.00, polițiști din cadrul Serviciului Siguranță Rutieră au fost sesizați cu privire la producerea unui accident...
Judecătorul Bogdan Arhip a fost recuzat în dosarul „Grădiniţei Micul Regat”.
Dosarul Centrului educaţional „Micul Regat“, are ca obiect mai mulţi copii care ar fi fost abuzaţi chiar de angajatele unităţii.
Judecătorul Alexandru Bogdan Arhip a dispus ca cei cinci copii care s-au constituit părţi civile în cauză să fie aduşi în instanţă, cu mandate de aducere puse în executare de jandarmi.
Amintim că dosarul a fost instrumentat de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Constanţa, iar în faţa judecătorilor au fost trimise: Eliza Pufleanu, directorul centrului educaţional, suspectată de complicitate la infracţiunea de purtare abuzivă, Georgiana Vierescu şi Alina Cristina Arma, îngrijitoare, Victoria Larissa Hercuş şi Irina Petre, educatoare, dar şi Cristina Manolache, director educativ, bănuite de purtare abuzivă.
De asemenea, „La 9 noiembrie 2016, Inspecţia Judiciară a exercitat acţiunea disciplinară privindu-l pe domnul judecător Arhip Bogdan Alexandru de la Judecătoria Constanţa pentru săvârşirea abaterilor disciplinare prevăzute de art. 99 lit. t) teza a II-a cu aplicarea art. 991 alin. (2) şi art. 99 lit. c) din Legea nr. 303/2004 privind statutul judecătorilor şi procurorilor, republicată, reţinându-se că judecătorul, în cazul primei abateri, a omis să verifice din oficiu dacă subzistă temeiurile care au determinat luarea măsurii preventive a controlului judiciar, nu a pus în discuţie solicitările experţilor şi a refuzat să discute cererile acestora, a refuzat să pună în discuţia părţilor cererea formulată de una dintre acestea şi a stabilit măsuri contradictorii în şedinţele de judecată cu privire la modul şi calitatea în care au fost citate persoane minore, precum şi în privinţa modului în care urma să se desfăşoare audierea, iar în cazul celei de-a doua abateri a manifestat o atitudine improprie caracterului solemn al şedinţei de judecată.
Acţiunea disciplinară a fost înaintată Secţiei pentru judecători în materie disciplinară a Consiliului Superior al Magistraturii, care va decide cu privire la răspunderea judecătorului în cauză“, se arată în raport.
Mașina implicată în accidentul de pe A2, în zona orașului Cernavodă, era condusă de un șofer de 70 de ani. Bărbatul ar fi pierdut controlul direcției de mers
Astăzi, în jurul orei 14.00, polițiști din cadrul Serviciului Siguranță Rutieră au fost sesizați cu privire la producerea unui accident...
Avocatul copiilor de la MICUL REGAT a cerut din nou recuzarea judecătorului Bogdan Arhip
Publicat de ,
11 noiembrie 2016, 13:45
Vineri a avut loc un nou termenul în dosarul „Grădiniţei Micul Regat” din Constanţa, în care mai multe educatoare sunt acuzate că i-au lovit pe copii. Pentru a cincea oară, judecătorul Bogdan Arhip a cerut aducerea copiilor în sala de judecată pentru a-i audia, dar, şi de această dată, fără succes.
Faţă de termenele anterioare, judecătorul nu a mai dispus amendarea jandarmilor şi a părinţilor pentru că nu i-au adus pe copii în sala de judecată.
În schimb, a fost depusă o nouă cerere de recuzare a judecătorului, spune avocatul părinţilor, Marius Mocanu.
„Cred că este a treia sau a patra cerere de recuzare pe care am formulat-o, însă de această dată, apreciez că temeiurile pe care le-am invocat sunt susținute de comunicatul de presă dat de către CSM, de unde rezultă că față de magistrați s-a dispus urmarea sesizării noatre, dar și a sesizărilor din oficiu, s-a dispus exercitarea acțiunii disciplinare față de acesta, și pe cale de consecință din punctul nostru de vedere, imparțialitatea judecătorului este în mod clar, în mod cert, afectată. Acțiunea disciplinară are legătură exact cu anumite abateri disciplinare ca fiind săvârșite în derularea procedurilor judiciare în acest dosar”, a declarat avocatul părinţilor.
De cealaltă parte, avocatul educatoarelor, Alexandru Niţă spune că această nouă cerere este o încercare de tergiversare.
„Judecătorul, chiar dacă s-a declanșat împotriva lui o cercetare disciplinară, ca orice persoană, beneficiază de prezumția de nevinovăție. Nu înțeleg de ce nu ar fi aplicabilă și la judecător. Până la urmă nu s-a stabilit niciun verdict de către cei care îl verifică din CSM, așa că situația aceasta mi se pare doar o exagerare, o tergiversare, iar eu în locul judecătorului cred că, totuși, aș face ceva puțin mai mult, și poate că nu ar fi rău să ia în calcul și obstrucționarea justiției”, a precizat avocatul Alexandru Niţă.
Cererea de recuzare ar putea fi soluţionată luni. Dacă cererea va fi aprobată, un alt judecător va fi desemnat pentru a se ocupa de acest caz.
Mașina implicată în accidentul de pe A2, în zona orașului Cernavodă, era condusă de un șofer de 70 de ani. Bărbatul ar fi pierdut controlul direcției de mers
Astăzi, în jurul orei 14.00, polițiști din cadrul Serviciului Siguranță Rutieră au fost sesizați cu privire la producerea unui accident...
UPDATE: Dosarul Micul Regat din Constanța: Un nou termen de judecată în care copiii nu sunt prezenți
Publicat de Arantxa Catană,
14 octombrie 2016, 08:09 / actualizat: 14 octombrie 2016, 11:12
Preşcolarii de la Grădiniţa Micul Regat nu au ajuns nici în această dimineaţă la Judecătoria Constanţa. Patru dintre copii nu erau acasă iar altul era bolnav. Vineri dimineața părinții s-au prezentat la Judecătoria Constanța.
Cei cinci minori ar fi trebuit audiaţi astăzi, în dosarul privind abuzul de care sunt acuzate mai multe educatoare.
Judecătorul Bogdan Arhip, aflat în cercetatare disciplinară pentru comportament neadecvat în aceast caz, a dispus din nou aducerea și audierea minorilor în instanță.
Potrivit judecătorului de caz, dacă nici astăzi copiii nu se prezintă la acest termen părinții lor vor fi amendați cu suma de 1.000 de lei.
UPDATE
Judecatorul Bogdan Arhip a reținut buletinele jandarmilor care nu au adus copiii în fața instanței de judecată. Mai mult decât atât se așteaptă ca aceștia să fie amendați pentru nepunerea în aplicare a mandatelor de aducere.
UPDATE
Judecătorul Bogdan Arhip cere, și la acest termen, audierea minorilor în sala de judecată în prezența psihologilor aflați în sală.
UPDATE
Următorul termen de judecată a fost stabilit pe data de 28 octombrie 2016.
Mașina implicată în accidentul de pe A2, în zona orașului Cernavodă, era condusă de un șofer de 70 de ani. Bărbatul ar fi pierdut controlul direcției de mers
Astăzi, în jurul orei 14.00, polițiști din cadrul Serviciului Siguranță Rutieră au fost sesizați cu privire la producerea unui accident...
AUDIO/UPDATE – Dosarul „Grădinița groazei”. Copiii NU vor fi aduși astăzi la instanță
Publicat de Adrian Băncilă,
22 iulie 2016, 10:12 / actualizat: 22 iulie 2016, 12:54
UPDATE: Marius Mocanu, avocatul uneia dintre familii spune că „mandatul de aducere a fost emis numai pe numele minorilor și, din această perspectivă, nu există niciun dubiu în sensul că s-ar fi emis mandat și pentru părinți pentru că dânșii nu au pierdut calitatea de reprezentanți legali ai minorilor. Momentan nu s-a dispus niciun fel de măsură, nu s-a stabilit niciun fel de legătură de cauzalitate între lipsa minorilor la acest termen și atitudinea pe care ar fi avut-o părinții în acest sens. Din mandatele îndeplinite de către jandarmi a rezultat că toți minorii sunt plecați în vacanță, în tabere de copii”.
Avocat Marius Mocanu
Viorel Mocanu, avocatul unui dintre minori spune că acesta „nu poate fi audiat pentru că este evident că este lipsit de discernământ un minor de 3,5 ani – 4 ani, iar obținerea unui astfel de mijloc de probă nu are vreo utilitate cauzei. Ea va fi oricum lovită de nulitate absolută. Sunt acele rapoarte ale domnilor psihologi care au arătat că are și repercusiuni și efecte negative în dezvoltarea minorului, ceea ce instanța, în acest moment ignoră și transformă un drept de a da declarație într-o obligație”, a mai spus avocatul.
Avocat Viorel Mocanu
La rândul său, Ștefan Roman, un alt avocat al copiilor, afirmă că „am încercat să discutăm despre modalitatea în care acesta se va face. Am solicitat să se facă într-o altă sală decât sala de judecată, în prezența unui psiholog. Să nu participe inculpatele, să nu fie de față, pentru că numai imaginea lor este de așa natură încât să determine reactivarea suferințelor și traumelor pe care aceștia, de doi ani de zile, încearcă să le depășească prin tratament. Am adus toate aceste lucruri în discuție. Din păcate, însă, judecătorul a refuzat să se pronunțe cu privire la oricare dintre ele”, a mai precizat avocatul Ștefan Roman.
Avocat Ștefan Roman
Avocații au mai cerut strămutarea procesului la Curtea de Apel Constanța și punerea la dispoziție a tuturor înregistrărilor video din dosar.
–––––––––––––
UPDATE: Instanța a amânat cauza pentru data de 23 septembrie, dată la care vor trebui să fie prezenta toate părțile, INCLUSIV copiii.
–––––––––––––
Copiilor din dosarul „Grădinița groazei” nu vor fi aduși la instanță pentru că părinții nu au fost găsiți acasă.
Aceștia vor fi amendați.
La acest moment, un singur părinte se află la Judecătoria Constanța și așteaptă începerea ședinței.
Mașina implicată în accidentul de pe A2, în zona orașului Cernavodă, era condusă de un șofer de 70 de ani. Bărbatul ar fi pierdut controlul direcției de mers
Astăzi, în jurul orei 14.00, polițiști din cadrul Serviciului Siguranță Rutieră au fost sesizați cu privire la producerea unui accident...
Judecătorul Bogdan Alexandru Arhip, de la Judecătoria Constanța, a ordonat Jandarmeriei să intre în casele unor familii din Constanța și să-i aducă în fața instanței pe copiii de 5 și 6 ani pentru ca el să-i interogheze în legătură cu traumele suferite în „Grădinița groazei” pe când aveau doar 3 și 4 ani.
Avocaţii l-au recuzat pe judecător, dar dacă solicitarea este respinsă, copiii, care nici măcar nu ştiu de existenţa procesului împotriva educatoarelor agresoare, vor fi aduşi de “mascaţi” la Judecătoria Constanţa pentru termenul stabilit pe 22 iulie, de la ora 11:00.
Mașina implicată în accidentul de pe A2, în zona orașului Cernavodă, era condusă de un șofer de 70 de ani. Bărbatul ar fi pierdut controlul direcției de mers
Astăzi, în jurul orei 14.00, polițiști din cadrul Serviciului Siguranță Rutieră au fost sesizați cu privire la producerea unui accident...
Copiii de la grădiniţa Micul Regat din Constanţa vor fi audiaţi în sala de judecată.
Vicepreşedintele Judecătoriei Constanţa spune că cei mici sunt părţi civile în dosar, iar părinţii pot fi amendaţi dacă nu îi aduc la instanţă.
Au fost emise noi mandate de aducere pentru copii, iar reprezentanţii Jandarmeriei au menţionat că în timpul executării acestora, se va acţiona cu maximă atenţie şi protecţie.
În dosarul ‘Micul Regat’ mai multe cadre didactice sunt acuzate de purtare abuzivă, ele fiind judecate după ce au fost reclamate că au maltratat copiii.
Scandalul a izbucnit atunci când unul dintre părinţii copiilor maltrataţi a intrat, întâmplător, în posesia imaginilor cu abuzurile de la grădiniţă.
Imaginile făcute publice sunt şocante. În ele se poate observa cum aproape toţi copiii au un comportament violent între ei, se bat şi se împing, imitând astfel atitudinea educatoarelor şi îngrijitoarelor.
Părinţii au rămas înmărmuriţi când au văzut cum propriii lor copii, pe care îi credeau în siguranţă la grădiniţa menţionată, erau agresaţi fizic şi verbal. Imaginile surprinse de camerele de supraveghere ale grădiniţei datează din noiembrie 2013.
Mașina implicată în accidentul de pe A2, în zona orașului Cernavodă, era condusă de un șofer de 70 de ani. Bărbatul ar fi pierdut controlul direcției de mers
Astăzi, în jurul orei 14.00, polițiști din cadrul Serviciului Siguranță Rutieră au fost sesizați cu privire la producerea unui accident...