AUDIO | „Ziua Cireșelor”, sărbătorită în Valu lui Traian
Peste 2.000 de persoane au participat la „Ziua Cireșelor”.
Publicat de Doina Sirbu, 23 iunie 2026, 08:31
Peste 2.000 de persoane au participat la „Ziua Cireșelor”, eveniment organizat, în weekend, de Stațiunea de Cercetare – Dezvoltare pentru Pomicultură Constanța, la Valu lui Traian.
Vizitatorii au avut ocazia să culeagă cireșe direct din livadă și să se bucure de gustul autentic al fructelor românești. Mai multe detalii despre obiectivele acestei ediții, reacțiile publicului și următoarele evenimente dedicate piersicilor și caiselor a aflat Nicu Ispas, din discuția cu directorul tehnic al stațiunii, dr. Ion Caplan.