Folosiți transportul public din Mangalia? Veți plăti bilet
O mie de abonamente gratuite au fost deja eliberate.
Publicat de Daniel Țăndăreanu, 10 august 2026, 09:39
Folosiți transportul public din Mangalia și cele șase stațiuni aferente? Pe parcusul acestei săptămâni va fi introdusă plata biletului, anunță Primăria Municipiului Mangalia.
În ședința extraordinară de la sfârșitul săptămânii trecute, consilierii locali au aprobat ultimele detalii tehnice și mai este un singur pas până când călătoria cu autobuzele electrice va fi contra cost.
O mie de abonamente gratuite au fost deja eliberate, iar cei care nu se încadrează în categoriile care beneficiază de gratuitate sau reduceri vor avea la dispoziție trei modalități pentru plata celor patru lei, atât cât va costa o călătorie.
Mai multe amănunte pe această temă aflăm de la viceprimarul cu atribuții de primar al municipiului Mangalia, Paul Foleanu.