FC Farul-Dacia Unirea Brăila, scor 2-2

Publicat în 28 mai 2016
FC Farul Constanta a incheiat la egalitate partida de astăzi cu Dacia Unirea Brăila, disputată pe teren propriu în ultima etapă din Liga a 2 a la fotbal. La pauză, scorul a fost 1-0 pentru gazde, în urma golului marcat în minutul 12 de Adrian Pătulea. În repriza a doua, acelasi...

România învinge Finlanda, în preliminariile CM de handbal masculin

Publicat în 06 ian. 2016
Cel mai bun marcator pentru echipa noastră națională a fost Valentin Ghionea cu 7 goluri.

Scor alb în Giuleşti – F.C. Farul remizează cu F.C. Rapid

Publicat în 19 nov. 2015
Întâlnirea a avut loc în cadrul celei de-a 15-a etape din Liga secundă la fotbal.

Simona Halep are ocazia să îşi ia revanşa în faţa Mariei Sharapova

Publicat în 25 oct. 2015
Simona Halep o înfruntă marţi la Turneul Campioanelor pe Maria Sharapova.

UPDATE 3: ROMÂNIA, CALIFICATĂ LA EURO 2016!

Publicat în 11 oct. 2015
Echipa naţională de de fotbal a României dispută duminică seară partida decisivă cu selecţionata Insulelor Feroe, în ultima etapă a grupei F pentru calificarea la Campionatul European din 2016.

Lista stranierilor convocaţi de Piţurcă pentru meciurile cu Ungaria şi Finlanda

Publicat în 03 oct. 2014
Selecţionerul Victor Piţurcă a renunţat la fundaşul echipei Watford, Gabriel Tamaş, care a suferit o ruptură a ligamentului încrucişat anterior, astfel încât pentru partidele cu Ungaria şi Finlanda din preliminariile Euro-2016 a convocat 14 „stranieri”. Cei 1...